Strom a dva osobní vozy nabourala řidička v centru Brna. Strážníkům pak tvrdila, že si není ničeho vědomá a připustila jen naražený blatník. Hlídka však ženě naměřila víc než dvě promile alkoholu a měla i pozitivní test na drogy. Teď je podezřelá z přečinu, sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Nehody popsal strážníkům svědek

Osmatřicetiletá řidička červeného auta se údajně nedokázala vyhnout dvěma autům a jednomu stromu. „V širším centru Brna pozorovali v neděli odpoledne její neutěšenou jízdu kolemjdoucí a jeden z nich pohotově zavolal na linku 156, kde dopravní nehody popsal. Vyjádřil také přesvědčení, že žena musí být pod vlivem drog nebo alkoholu,“ uvedl mluvčí.

Nejsem si vědomá, že bych nabourala, tvrdila žena

Obojí se podle něj vzápětí potvrdilo. Strážníci ženu vypátrali ve chvíli, kdy vystupovala ze své potlučené mazdy. Její vláčná řeč i pohyby budily od prvních okamžiků dojem, že zřejmě není střízlivá. „Nejsem si vědomá, že bych někoho nabourala. Tak tady ten blatníček, to nevím. Jenom jsem vyjela, objela blok a zaparkovala zpátky,“ přesvědčovala hlídku žena, když se jeden ze strážníků podíval směrem k rozbité přední části jejího vozu opřeného o parkující bílý renault.

Je podezřelá z trestného činu

To však nebylo jediné osobní auto, do kterého šoférka při své jízdě vrazila. „Nedaleko objevila hlídka městské policie i poškozený ford. Operační středisko požádalo o příjezd policistů. Ženě naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu a nepříznivě pro ni vyšel i drogový test. Je proto podezřelá z trestného činu,“ dodal Jakub Ghanem. Pokud opilou a zfetovanou řidičku obviní z ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozí jí až tři roky vězení.