Vážná nehoda dnes ráno zastavila provoz na hlavním tahu R43 z Brna do Svitav. U obce Česká na Brněnsku havarovalo osobní auto, jehož řidič utrpěl vážná zranění a záchranáři ho vrtulníkem přepravili do brněnské nemocnice. Zpravodajskému portálu BRŇAN to potvrdili mluvčí policie Pavel Šváb a záchranné služby Michaela Bothová.

Přetočil se přes střechu

Šofér fialového osobního vozu boural ve velké rychlosti pod mostem. Auto se podle policistů zřejmě převrátilo na střechu a pak zpět na kola. Řidiče museli ze zcela zdemolovaného auta vyprostit hasiči. „Na místě přistával vrtulník záchranné služby, proto bylo nutné na nezbytně dlouhou dobu zcela zastavit provoz na silnici. Nehodu stále došetřujeme, provoz je v tuto chvíli na místě omezený jedním pruhem,“ uvedl krátce po 10. hodině dopoledne policejní mluvčí Pavel Šváb.

Utrpěl těžká zranění

Podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaely Bothové utrpěl muž za volantem těžká zranění. „Zdravotníci ho na místě ošetřili a pak ho vrtulník přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích,“ upřesnila Bothová.

Zasahovali i u další nehody

Hasiči zasahovali po ránu také u nehody osobního auta u Vážan nad Litavou. Potvrdili to na sociální síti X s tím, že z vozu vyprošťovali dvě osoby.