Led, který za jízdy odlétl z nákladního auta, zasáhl jiný projíždějící vůz, jeho řidička skončila v nemocnici. Policie hledá svědky nehody, uvítá záznamy z palubních kamer. Na webu policie o tom informoval mluvčí Miroslav Měchura. Policie na jihu Moravy se zabývá několika obdobnými případy.

Nehoda na Břeclavsku se stala na začátku týdne na silnici 55 ve směru od Břeclavi na Hodonín, a to v blízkosti nájezdu na D2 ve směru na Bratislavu. Řidička osobního vozu Hyundai I10 jela ve směru z Břeclavi na Hodonín a z protijedoucího nákladního vozidla odlétl z návěsu kus zmrzlého ledu, který řidičce spadl na kapotu i na čelní sklo, které led rozbil.

Řidička při tom utrpěla zranění. „Byla na místě ošetřena a následně převezena do nemocnice,“ uvedl mluvčí

Podle prvotních informací led odlétl z plachty návěsu nákladního vozu bílé barvy. Policie hledá svědky, ozvat se lze policistům z dopravního inspektorátu na telefonní číslo 974 632 260 nebo 602 469 135, popřípadě je možné využít i policejní tísňové linky 158.

Nešlo o jediný případ, ve stejný den záchranná služba informovala o tom, že operační středisko vyslalo pomoc do Troubska na Brněnsku k muži středního věku, kterého zranilo rozbité čelní sklo osobního auta

„Do skla narazil kus ledu, který se zřejmě uvolnil z kolem jedoucího nákladního vozidla. Pacient utrpěl poranění v oblasti obličeje, po ošetření jej zdravotníci převezli k další péči do Fakultní nemocnice Brno,“ popsali záchranáři.

Mluvčí policistů David Chaloupka na webu uvedl, že i když odstranění ledu z plachty není často jednoduchou záležitostí a je i technicky náročné, stále platí, že za vůz a jeho náklad odpovídá řidič. Doplnil, že jen za pondělí evidují dopravní policisté v Jihomoravském kraji pět událostí, kdy odlétající ledová kra poškodila jiné vozidlo.