Scénu jako z hororu museli v minulém týdnu řešit brněnští strážníci. Na tísňovou linku 156 zavolali rodiče sedmadvacetiletého muže kvůli tomu, že je jejich syn v bytě na východě Brna ohrožoval nožem a sekáčkem na maso. Mladík se léčí s duševní chorobou a navíc se posilnil alkoholem.  Strážníci jej nakonec zpacifikovali a předali lékařům. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Operační středisko na telefonát rodičů reagovalo rychlým výjezdem dvou hlídek, před domem už na ně čekal mladíkův otec. Upozornil strážníky, že se mladík léčí s duševní chorobou. Již mnoho let však byl jeho stav uspokojivý a příbuzné nenapadal. Tentokrát se však situace zdramatizovala. Na mužova otce volala z balkonu manželka, že syn je připravený znovu zaútočit a vyzbrojil se k tomu i noži.

„Strážníci pořádkové jednotky po vstupu do bytu uviděli mladíka stát svlečeného ve dveřích kuchyně s nožem v jedné ruce a sekáčkem na maso ve druhé. Sprostě na ně křičel a vyhrožoval jim, že je zabije. Varoval je, že je „vykuchá jako ryby“ a že je budou doma postrádat, protože je „oddělá a zničí jako Vietnam“,“ popsal Ghanem.

Zkušení strážníci vstoupili do bytu chránění protiúderovým štítem a muži jeho úmysly klidným hlasem rozmlouvali

Uvědomovali si, že pokud by odráželi jeho útok, mohl by nahý muž utrpět od ostří nože a sekáčku nebezpečná poranění. Nakonec se nechal přesvědčit, aby zbraně položil na zem. „Strážníci ho ujistili, že mu pomohou, a slíbili mu rozhovor za zavřenými dveřmi. Svěřil se, že ho trápí jeho zdravotní stav a má pocit, že mu žádný lékař nedokázal účinně pomoci. Přiznal také, že každý den pije alkohol. Hlídka si získala jeho důvěru a muž v jejím doprovodu zcela dobrovolně odešel do sanitky,“ doplnil Ghanem.

Mladík nadýchal více než 2,5 promile a dostal příslib, že po vystřízlivění se dočká péče na psychiatrickém oddělení