Čtyřiadvacetiletý muž spadl v pátek večer po incidentu z hradeb pod brněnským Špilberkem. Skončil poté v nemocnici. Policie následně obvinila z pokusu o vraždu šestatřicetiletého muže a soud ho poslal do vazby. Na policejním webu o tom informoval mluvčí policie Pavel Šváb. Bližší okolnosti případu neuvedl. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá řekla serveru Novinky.cz, že mladík je po operaci a jeho stav je stabilizovaný.

„I díky svědkům události se podařilo policistům zjistit poznatky, na jejichž základě byl po několika hodinách zadržen podezřelý šestatřicetiletý muž. Ten byl posléze obviněn z vraždy ve stadiu pokusu. V tuto chvíli je stíhán vazebně,“ uvedl Šváb. Doplnil, že kriminalisté pokračují ve výslechu svědků a zjišťování motivu činu a dalších okolností případu, ve kterém hrál podle něj nemalou roli alkohol.

Podle Novinek.cz je zadrženým Slovák, který při rozlučce se svobodou šel v pátek kolem německého turisty. Ten seděl na hradbách Špilberku a telefonoval. Po krátké konverzaci mezi oběma muži Slovák do Němce vrazil a shodil ho z hradeb, píše server.