Nákladní vlak u Ladné na Břeclavsku dnes dopoledne srazil a zabil muže, policisté okolnosti neštěstí vyšetřují. Zjišťují i totožnost muže. Sdělil to mluvčí policie Pavel Šváb. Železniční doprava je v místě přerušená.

Zřejmě šlo o sebevraždu

Neštěstí se stalo na trati 252 po 9:00 v úseku mezi Podivínem a Břeclaví, podle mluvčího poblíž stanice Ladná. Šváb uvedl, že podle prvotních informací šlo zřejmě o sebevraždu. Doprava v místě je přerušená, České dráhy mezi Podivínem a Břeclaví zavedly náhradní autobusovou dopravu, týkat by se to mělo zatím dvou rychlíků. Jeden mezinárodní spoj dráhy odklonily přes Olomouc, nezastaví v Brně. Web Českých drah odhaduje, že omezení v místě skončí krátce před 11:00.

Vlak po srážce vykolejil

Provoz na železnici zastavila dnes ráno i nehoda na přejezdu u Božic na Znojemsku, kolem 6:15 se tam střetl vlak s nákladním autem, který převážel bagr. Vlak následně vykolejil. Záchranáři ošetřili strojvedoucího, který měl lehká poranění, cestující by měli být v pořádku. Drážní inspekce vyčíslila škodu na 6,8 milionu korun.