Po nehodě dvou autobusů na D2 u Brna je podle zdravotnické záchranné služby asi 50 zraněných, někteří mají zranění vážná. Je aktivován traumaplán, na místě je 26 zdravotnických posádek. Zasahují všechny záchranářské složky. Na místě přistály tři vrtulníky, které přepravují vážně zraněné. Hasiči na twitteru uvedli, že vyprostili dvanáct lidí. „Vyhlásili jsme druhý stupeň poplachu. Posíláme na místo psycholožku,“ informovali.

Ředitelka jihomoravské zdravotnické záchranné služby Hana Albrechtová řekla, že při nehodě utrpělo zranění asi 50 lidí, zranění jsou středně těžká až těžká. Zasahuje 26 zdravotnických posádek se sanitními vozy, třemi vrtulníky a velkokapacitním vozem ATEGO, který je určen především k evakuaci a hromadným transportům osob. Aktivován byl traumaplán, což znamená okamžité zahájení činností potřebných pro zajištění neodkladné péče při příjmu většího počtu pacientů.

Podle posledních informací z místa, zemřel řidič řidič jednoho z autobusů, pravděpodobně toho, jenž narazil do druhého. Informaci zatím nechtěl nikdo ze záchranářů plně potvrdit.

Nehoda se stala mezi sjezdy na Chrlice a Blučinu. Mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka řekl, že nehoda se stala ve směru na Brno, od 15:52 je dálnice v místě uzavřena v obou směrech, doplnil Mikoška.