Policie v Jihomoravském kraji se zabývá několika oznámeními o uložení bomby na nádražích a ve vlacích a také na poště v brněnské Nádražní ulici. Poštu policie na více než hodinu evakuovala, pryč z ní muselo asi 50 lidí, potvrdili mluvčí policie Pavel Šváb a Bohumil Malášek. Na místě byli z preventivních důvodů i záchranáři.

Policisté prohlíželi některé vlaky, nádraží v Brně-Židenicích, prohlédli i brněnské hlavní nádraží. Evakuovali budovu v Nádražní, podle fotografa ČTK, který byl na místě, byla ohrazena policejními páskami. Na místě zasahovali i policisté se psy. Kolem 10:00 byla pošta podle Maláška znovu v provozu. „Evakuovali jsme zaměstnance i zákazníky, šlo asi o 50 lidí. Ohlášenou bombu jsme nenašli,“ uvedl Malášek. Policisté ji nenašli ani na hlavním nádraží ani na nádraží v Židenicích, prohlíželi je za provozu.

U pošty byli z preventivních důvodů i záchranáři, měli tam velkokapacitní sanitní vůz a inspektora provozu. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová ČTK řekla, že byli připraveni pomoci v případě potřeby.

Anonymní výhrůžky policie eviduje i v dalších krajích

Nahlášenou bombou se policie zabývala například i v Tišnově na Brněnsku, oznámení o ní přišlo e-mailem na tamní městskou policii. Město to uvedlo na svém profilu na facebooku. V oznámení podle města stálo, že se v několika vlacích v Tišnově nachází výbušnina. „Městská policie neprodleně kontaktovala PČR a společnými silami prohledali vlaky na místním vlakovém nádraží. Výskyt výbušniny ve vlacích v Tišnově se nepotvrdil, stejně jako v dalších vlacích, které z Tišnova odjížděly či do něj přijížděly,“ uvedlo město. Podle příspěvku se podobná situace odehrála i v jiných městech.

Na twitteru policie uvedla, že anonymní výhrůžky eviduje i v dalších krajích a v současnosti se jim věnují příslušní krajští kriminalisté.

Na Vysočině policie kontrolovala vlaky. „V souvislosti s oznámením, které přijali kolegové v sousedním kraji, jsme ráno zkontrolovali dva vlaky,“ řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Policie vlaky přijíždějící z Jihomoravského kraje kontrolovala okolo 7:15 v Ostrově nad Oslavou a v Havlíčkově Brodě. „Cestující z vlaků jsme na nezbytně nutnou dobu evakuovali do bezpečného prostoru, žádné podezřelé předměty jsme nenašli, oba vlaky pokračovaly v jízdě,“ řekla Čírtková. Počet lidí ve vlaku není znám.