fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Policie: Příčinou výbuchu v domě v Suchohrdlech byl unikající plyn

Foto:

Policie ČR

Příčinou středečního výbuchu v domě v Suchohrdlech na Znojemsku byl podle kriminalistů a vyjádření přizvaných odborníků unikající plyn. Kriminalisté nyní zjišťují okolnosti výbuchu. Na webu policie to dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek. Výbuch zničil dům ve středu večer, v domě zemřel mladý muž, kterého museli hasiči vyprostit z trosek. Nikoho jiného v domě nenašli.

Někdo manipuloval s připojením ke spotřebičům

Malášek uvedl, že v domě někdo manipuloval s připojením k instalovaným spotřebičům. „Nyní kriminalisté zjišťují okolnosti výbuchu. Zda se jednalo o neodborné zacházení či jiný důvod. Pomoci by jim měly posudky odborníků,“ uvedl mluvčí. Podle některých médií místní lidé hovoří o sebevraždě. Znojemští policisté událost podle mluvčího také nadále prověřují jako obecné ohrožení z nedbalosti a usmrcení z nedbalosti.

Exploze a následný požár

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška dnes řekl, že posunem ve vyšetřování je, že nejdříve nastal výbuch, poté došlo k požáru. Výši škody vyšetřovatelé nadále zjišťují. Výbuch zničil rodinný dům v ulici Pod Skalou, hasiči měli událost nahlášenou po 19:30. „Po příjezdu jednotek bylo zřejmé, že výbuch zcela zničil přízemní rodinný dům. Hasiči jedním vodním proudem likvidovali požár menšího rozsahu. Ze sutin vyprostili jednoho mrtvého muže,“ uvedl už dříve Mikoška. Žádné další lidi v sutinách hasiči nenašli. Policisté poté uvedli, že zemřelým je pětadvacetiletý muž.

Čtyři mrtví při výbuchu v Loučce

V loňském roce v Česku explodovaly rodinné domy v Loučce na Vsetínsku a v Olšanech u Prostějova. V Loučce byli v dubnu v sutinách nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Při explozi utrpěl těžké zranění jednatřicetiletý muž, který byl později obviněn z vraždy. V Olšanech v červenci při výbuchu zemřel jeden člověk, řadový patrový dům detonace zbořila, zasáhla i další dva domy v sousedství. Kriminalisté letos případ výbuchu odložili. Majitel, který při výbuchu zemřel, jej podle výsledku vyšetřování způsobil úmyslně.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT