Policisté dnes zadrželi v Brně muže podezřelého z úterní vraždy ženy v Jevíčku na Svitavsku. Víc informací zveřejní, až to okolnosti dovolí, uvedli po 16:00 na síti X. Po čtyřiatřicetiletém muži z Blanenska pátraly od úterý desítky policistů v Pardubickém i Jihomoravském kraji, dnes po poledni se policisté zaměřili na okolí Brněnské přehrady.

Hledaný muž byl nebezpečný

„Děkujeme veřejnosti za pomoc, hledaného jsme nyní v Brně zadrželi. Více informací uvolníme, jakmile to okolnosti dovolí,“ oznámila policie. Ta už dříve upozornila na to, že hledaný muž je nebezpečný a lidé se ho nemají snažit zadržet. „Po vyhodnocení všech dostupných informací, které jsme doposud získali, se pro nás výše hledaný muž stává hlavním podezřelým z vraždy,“ uvedla policie dnes ráno.

Ženu zabil na náměstí

O násilném úmrtí ženy v Jevíčku informovali policisté na síti X v úterý kolem 21:30. Zhruba o dvě hodiny později uvedli, že v souvislosti s činem pátrají po Petru Grycovi z Blanenska. Zároveň policie zveřejnila video s vrtulníkem vznášejícím se nad náměstím v Jevíčku. Právě zde pachatel ženu zabil, napsaly některé servery s odkazem na svědky události.

Oběť už nezachránili

„Měli jsme tam dvě pozemní posádky a leteckou záchrannou službu. Bohužel to byla zranění neslučitelná se životem. My jsme resuscitovali, přes veškerou snahu záchranářů se bohužel nedalo zraněné osobě pomoci,“ řekla mluvčí zdravotnických záchranářů Alena Kisiala.

Pátraly po něm desítky policistů

V okolí Brněnské přehrady hledaly muže desítky policistů. „V terénu máme veškerou dostupnou techniku včetně dronů a čtyřkolek. Nasazená je speciální pořádková i zásahová jednotka. Terén propátrávají i policisté na koních,“ uvedl odpoledne mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.