Policie hledá svědky incidentu ze druhé poloviny července, při kterém strážník v Břeclavi postřelil agresivního muže. Předcházela tomu potyčka, při které se strážník zranil, i varovný výstřel. Agresor skončil se středně těžkým zraněním v nemocnici. Důležité informace mohou podle policie poskytnout především cyklisté projíždějící parkem nebo řidič fialového osobního vozu. Na policejním webu o tom informoval mluvčí David Chaloupka.

Ozvou se cyklisté nebo řidič fialového auta?

„Policisté k případu zajistili a vyhodnotili záznamy z několika kamer. Ze zajištěných záznamu je patrné, že místem projíždělo nebo procházelo více osob. Kriminalisté proto vyzývají svědky incidentu, s nimiž doposud nehovořili, aby se jim přihlásili na lince 158. Důležité informace mohou poskytnout zejména cyklisté projíždějící parkem za oděvními závody v době konfliktu nebo i řidič fialového osobního vozu,“ uvedl mluvčí.

Agresor strážníka zranil

Konflikt se stal v neděli 23. července kolem 9. hodiny v parku nedaleko ulice Pod Zámkem. „Strážník městské policie byl zraněn při služebním zákroku proti agresivnímu muži, který nedbal jeho výzev. Následně strážník po varovném výstřelu proti osobě použil služební zbraň. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení,“ uvedl tehdy mluvčí policie Pavel Šváb. Agresora policie zadržela, byl hospitalizován. Strážník se po ošetření vrátil na místo konfliktu, které bylo po dobu ohledávání uzavřené.

Na místo tehdy letěl i vrtulník záchranky

„Byli tam dva zranění muži středního věku. Jednoho pacienta s lehkým zraněním jsme po ošetření převezli do břeclavské nemocnice, druhého se středně těžkým poraněním letecky na urgent Fakultní nemocnice Brno,“ řekl tehdy mluvčí záchranářů Lukáš Dvořáček.