fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Policisté v brněnském bytě zajistili drogy za více než milion korun

Foto:

ilustrační - Pixabay; PČR

Policisté v centru Brna zajistili marihuanu za více než milion korun, jednapadesátiletý dealer drogu prodával v pronajatém bytě poblíž policejní služebny. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí David Chaloupka.

„Pochopitelně netrvalo dlouho, kdy jeho obchodní činnost upoutala pozornost policejních specialistů na toxi problematiku. Muže proto v minulém týdnu neohlášeně navštívili v jeho bytě. Že policisty nečekal, bylo zřejmé i z toho, že po otevření dveří se z bytu vyvalil hustý dým typického konopného zápachu,“ popsal Chaloupka.

Uvnitř kriminalisté potom zajistili marihuanu v hodnotě převyšující milion korun. „Množství to bylo opravdu značné, drogu skladoval v několika velkých nákupních taškách a dalších obalech,“ doplnil Chaloupka.

Podle policistů měl zadržený muž i široký sortiment konopí, svým zákazníkům dával vybrat hned z několika různých odrůd. Podobně široké byly i jeho znalosti z oblasti biologie.

„Pozoruhodná byla zejména jeho sbírka více než dvou tisíc různých semen marihuany, policistům přiznal, že i on sám různé rostliny šlechtí a kříží, aby pak měli požadované vlastnosti,“ uvedl Chaloupka.

Dealer je nyní podezřelý z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy za který mu hrozí až pět let za mřížemi.

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT