Tři muži se zranili v sobotu večer při vážné nehodě nedaleko Uhřic na Blanensku. Řidič auta značky Audi zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl řízení, prorazil zábradlí a skončil s vozidlem v poli. Uvnitř zůstali tři zaklínění lidé, informovali mluvčí hasičů, záchranky a policie.

Hasiči zraněné vyprostili

Ošetřili je zdravotníci z Jihomoravského i Pardubického kraje. Dva muži utrpěli středně těžká až těžká poranění a zdravotníci je převezli do Fakultní nemocnice Brno. Dalšího zraněného ošetřili lékaři ve Fakultní nemocnici Olomouc, uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Vyjížděli v sobotu k 16 nehodám

Policie podle mluvčího Pavla Švába vyjížděla v sobotu v kraji k 16 dopravním nehodám, při kterých se čtyři lidé zranili těžce, 11 lehce.

Na Vyškovsku se srazila dodávka s motorkou

Například u Nížkovic na Vyškovsku se srazila dodávka s motocyklem. „Motorkář skončil po nehodě za svodidly v příkopu. Hasiči mu poskytli první pomoc a ve spolupráci se záchranáři zajistili jeho transport do vrtulníku letecké záchranné služby,“ popsal mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Sražený chodec a havárie motocyklu se dvěma nezletilci

Mluvčí záchranné služby zmínila také výjezd do Ketkovic na Brněnsku, kde lékaři ošetřili chodce s těžkými zraněními. Zasahovali také u Petrova na Hodonínsku, kde havarovala motorka se dvěma nezletilými. Zdravotníci oba převezli kvůli vyloučení vážnějších zranění na chirurgii.