HZS JMK

Hasiči nacvičovali záchranu ze sutin

25. 4. 2019

Tým jihomoravských hasičů, se specializací na záchranu zavalených osob a stabilizaci staticky narušených konstrukcí, trénoval minulý týden v Bučovicích. V areálu objektu bývalé „Středopily“ cvičili hasiči záchranu zavalených osob.

Celý článek

Na Znojemsku hořel les, hasilo 12 hasičských jednotek i vrtulník

16. 4. 2019

Hasiči zasahovali u požáru lesa na Znojemsku devět hodin, příčina požáru se vyšetřuje.

Celý článek

Při požáru se zranil uživatel chaty a zasahující hasič

19. 3. 2019

V úterý před půl šestou ráno vyjeli hasiči k ohlášenému požáru chaty v brněnské části Nový Lískovec. V péči záchranné služby skončil jeden uživatel chaty a také jeden profesionální hasič.

Celý článek

Za loňský rok evidují Jihomoravští hasiči nejméně úmrtí u požárů. Uchráněný majetek byl téměř za miliardu

12. 2. 2019

Nová Statistická ročenka HZS Jihomoravského kraje přibližuje činnost hasičů v uplynulém roce. Najdete v ní zajímavé statistiky a informace z mnoha oblastí činnosti Krajského HZS.

Celý článek

Brněnský hasič poskytl pomoc motorkáři, je gentlemanem silnic

24. 1. 2019

Brněnský hasič Jiří Oharek dnes získal ocenění Gentleman silnic, loni v červenci poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři. Hasič, který byl v tu dobu mimo službu, u nehody zastavil a u zraněného řidiče včas rozpoznal tepenné krvácení.

Celý článek

Ve Veverské Bítýšce hořela střecha rodinného domu

20. 1. 2019

K požáru rodinného domu vyjížděli hasiči v sobotu po poledni. Požár ani zásah si naštěstí nevyžádali žádné zranění, předběžná škoda se odhaduje na 200 tisíc korun.

Celý článek

Pondělní větrné počasí zaměstnávalo hasiče na Jihu Moravy

15. 1. 2019

Větrné počasí zvýšilo počet pondělních výjezdů - nešjčastěji šlo o popadané větve či stromy, vítr však poničil i střechu domu.

Celý článek

Stránky