Hrozící tragédii pomohli předejít brněnští strážníci v Bohunicích. V jednom z paneláků totiž rozřezával elektrickou bruskou plynový sporák muž, který se do bytu dostal násilím. Hlídce tvrdil, že si tak vyřizuje účty s dodavatelem plynu. Vůbec mu přitom nevadilo, že by mohl způsobit ničivou explozi. Padesátník skončil zřejmě na psychiatrii a hrozí mu trestní stíhání. O případu ze středečního večera informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Urputně zvonil na oznamovatele

O příjezd do bytového domu požádal strážníky jeden z obyvatelů kvůli sousedovi, který u něj prý bezdůvodně urputně tloukl na dveře a držel prst na zvonku. „Volající měl doma malé děti a podobná scéna se podle něj opakovala už poněkolikáté,“ uvedl Ghanem.

Končím s dodavatelem plynu, tvrdil hlídce

Strážníci kontaktovala podezřelého u něj doma. „Byt přitom hlídka našla snadno, mimo jiné proto, že dveře byly nápadně poškozené. Padesátník přiznal, že si je sám rozbil sekerou. Strážníkům umožnil vstoupit dovnitř a ti ucítili silný železitý zápach. Muž jim vysvětlil, že se právě pokoušel úhlovou bruskou odřezat plynový sporák a rozříznout ho napůl. Ospravedlňoval to tvrzením, že tímto způsobem ukončuje smlouvu s dodavatelem energií,“ řekl mluvčí.

Zavolali zdravotníky, plynaře a policii

Hlídka proto okamžitě uzavřela přívod plynu a upozornila muže na to, že mohl v osmipodlažním domě způsobit i výbuch. „On ale nevybíravě odvětil, že je mu to úplně jedno a že v bytě rozřeže všechno,“ dodal Ghanem. Hlídka proto přivolala záchranáře kvůli posouzení mužova zdravotního stavu, plynárenskou pohotovost i republikové policisty pro podezření ze spáchání trestného činu.