fbpx
01. 06. 2023 Svátek má Laura

Soud v Brně potrestal ženu za přípravu vraždy manžela podmínkou

Foto:

redakce (archiv)

Krajský soud v Brně dnes uložil třicetileté ženě, která podle obžaloby chtěla mimo jiné ze zištných důvodů dát na objednávku zabít manžela, podmíněný trest. Ženě za přípravu vraždy z let 2018 až 2021 na Žďársku hrozilo 15 až 20 let vězení. Žalobce navrhoval minimálně osmileté vězení, obhajoba zproštění obžaloby. Rozsudek není pravomocný, žalobce se na místě odvolal, obhajoba si ponechala lhůtu.

Žena se podle žaloby chtěla zbavit tehdejšího manžela, získat do péče společné dítě, inkasovat pojistku a pobírat vdovský důchod. Dvojice známých jí podle obžaloby nabídla, že vraždu zajistí prostřednictvím ruských nájemných zabijáků. Nikdy se to ale nestalo, historku o nájemných vrazích si dvojice vymyslela. Žena ale dvojici za několik let naposílala stovky tisíc korun, většinou peníze z půjček a výdělky z prostituce.

Žena dnes u soudu řekla, že ji známí do toho vmanipulovali

„Cítím se nevinna, nic jsem neudělala, nesouhlasím s návrhem státního zástupce,“ prohlásila obžalovaná. Dříve uvedla, že na nabídku sice kývla, ale nemyslela to vážně. Údajně si myslela, že je to legrace a že se manžela zbavit nechtěla. Nyní jsou rozvedení, ale mají prý normální vztah, komunikují kvůli společnému dítěti, které má v péči otec – dříve potenciální oběť nájemné vraždy.

Zištný motiv se podle soudu neprokázal

Soudkyně Dita Řepková případ označila za specifický, soud podle ní shledal, že žena sice participovala na přípravě vraždy, na druhou stranu se skutečně nechala zmanipulovat. Soudkyně uvedla, že obžalovaná byla určitou loutkou dvojice a že od určité doby šlo za strany dvojice o vydírání a platby z donucení. Navíc se podle soudkyně neprokázal zištný motiv. Soud tak ženě uložil tři roky vězení podmíněně odložených na pět let s dohledem. „Výchovný trest je zcela na místě, nikoliv trest nepodmíněný, ten by byl zcela neadekvátní ve vztahu k tomu, co bylo zjištěno,“ uvedla Řepková.

Případ úzce s kauzou, kterou se v současné době také zabývá krajský soud a ve které je souzena zmíněná dvojice pro podvod, vydírání a obchodování s lidmi. Dvojice se plně přiznala, s žalobcem si vyjednala dohodu o vině a trestu, kterou se krajský soud bude zabývat ve středu.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT