Blesková akce se v noci na pondělí podařila brněnským strážníkům. Stačila jim pouhá minuta na dopadení údajného kapsáře, který vycházel z podchodu u hlavního nádraží, kde okradl spícího muže. Odcizenou hotovost si tak dlouho neužil a strážníci ho předali republikovým policistům. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

„Zřejmě v domnění, že ho nikdo nevidí, se v podchodu nejprve pokoušel dostat mřížemi do jednoho ze stánků, kterými chtěl vytáhnout uschované zboží. Když neuspěl, zaměřil se na muže pospávajícího v nedalekém zákoutí. Opatrně se k němu přiblížil a začal prohledávat kapsy jeho oblečení položeného vedle něj. To však podřimujícího muže probudilo, a tak se dal mladý Brňan na útěk,“ popsala Skřivánková.

Kapsář vůbec netušil, že jeho jednání zaznamenaly kamery a díky pohotovým pracovníkům z dohledového centra městské policie už jeho směrem mířili strážníci

Sto třináct korun, které údajně odcizil, si tak dlouho neužil. Když ho pak strážníci dopadli bezprostředně po činu, byl evidentně velmi překvapený. „Zatímco ho hlídka poutala, aby neutekl, druhá kontaktovala údajně okradeného muže, který jí potvrdil, že mu peníze skutečně chybí. Částka navíc odpovídala přesně takové finanční hotovosti, kterou u sebe měl dvacetiletý muž. Strážníci ho proto vzápětí jako podezřelého z trestného činu předali republikovým policistům,“ uzavřela Skřivánková.