Dvě nezletilé dívky, které byly pod vlivem omamných látek, našli v noci na dnešek brněnští strážníci na Mendlově náměstí. Teprve dvanáctiletou školačku a její o tři roky starší kamarádku odvezla sanitka do nemocnice. Policisté teď zjišťují, jak se dívky k drogám dostaly. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Jedna se nehýbe, druhá nemluví, řekla oznamovatelka

Vše podle něj začalo ve chvíli, kdy strážníci v noci na čtvrtek přijali na tísňové lince oznámení o dvou ženách, které prý chodily na Mendlově náměstí po tramvajových kolejích. „Volající upřesnila, že v danou chvíli už obě sedí na lavičce u zastávky, ale jedna z nich se nepohybuje a druhá neodpovídá na otázky,“ uvedl mluvčí.

Byly malátné a střídavě usínaly

Hlídka městské policie je oslovila zhruba půl hodiny před půlnocí a zjistila, že jsou to velmi mladé dívky. „Mladší bylo teprve dvanáct let, starší o tři roky více. Souvislejšího rozhovoru nebyly schopné, působily malátně a střídavě usínaly,“ upřesnil Jakub Ghanem.

Ve hře je marihuana i tvrdší drogy

Dechová zkouška však podle něj ukázala, že dorostenky nepily žádný alkohol. „Po chvíli se však přiznaly, že si daly drogy. Konkrétně mluvily o marihuaně. Starší dívce však vypadla z kapsy injekční stříkačka. Strážníci k nim proto přivolali zdravotníky a ti je po ošetření odvezli do Dětské nemocnice,“ doplnil mluvčí strážníků. Případ podle něj dořeší přivolaní policisté. Strážníci jim předali svá zjištění včetně informace, odkud dívky drogy údajně získaly.