ZOO Brno

ZOO Brno připravilo další setkání adoptivních rodičů, tentokrát na sobotu 31.srpna

30. 7. 2019

Na ukončení prázdnin připravila brněnská ZOO další setkání adoptivních rodičů - lidí, kteří přispívají na chov zvířat v zahradě na Mniší Hoře. Ovšem i do té doby je zde o zábavu postaráno.

Celý článek

Tahrům himalájským se v brněnské zoo daří, narodili se první dva

23. 7. 2019

Tahrům himalájským se v brněnské zoo daří, letos v červenci se jim narodila dvě mláďata. V obou případech jde o samce, návštěvníci je mohou vidět v expozici.

Celý článek

V brněnské ZOO oslaví v neděli Světový den šimpanzů

13. 7. 2019

Už podruhé se bude slavit Světový den šimpanzů! World Chimpanzee Day. Vy u toho můžete být také, pokud se zítra vypravíte na Mniší Horu do brněnské ZOO.

Celý článek

Brněnská ZOO otevřela novou expozici Žijí tu s námi

7. 7. 2019

Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit z nové expozici Žijí tu s námi. Na rozdíl od většiny ostatních se zaměřuje na tuzemskou faunu.

Celý článek

V brněnské ZOO museli ve středu ráno utratit medvěda

4. 7. 2019

Ve středu v ranních hodinách byli chovatelé v brněnské ZOO nuceni přistoupit k utracení samce medvěda kamčatského Jelizara, který byl od konce dubna v zázemí v péči veterinárního lékaře.

Celý článek

ZOO Brno má dvě nové lišky - z Německa přivezli samice korsaků

14. 6. 2019

Kolekci psovitých šelem Zoo Brno rozšířily půvabné liščí dámy. Novými sousedkami rysů kanadských (Lynx canadensis) jsou dvě samice korsaka (Vulpes corsac).

Celý článek

Zoo Brno oslaví Dětský den s úsměvem

30. 5. 2019

V sobotu 1. června se bude v Zoo Brno již popáté konat Dětský den s úsměvem. Mniší hora bude jako tradičně plná zábavy a atrakcí. Děti si mohou vyzkoušet skákací boty, karate, malování na obličej, in-line brusle nebo si něco pěkného vyrobit.

Celý článek

Stránky