Policisté hledají svědky brutálního napadení seniora, který zůstal koncem ledna ležet v tratolišti krve na zastávce autobusu MHD na Staré osadě v Brně. Pachatele se podařilo chytit, kriminalisté však hledají lidi, kteří surový útok mohli vidět. O případu informoval na policejním webu mluvčí David Chaloupka.

Agresor útočil bez zjevné příčiny a muže těžce zranil

Případ fyzického napadení šestasedmdesátiletého seniora objasňují brněnští kriminalisté. K němu mělo dojít 31. ledna před 13. hodinou. „Po tvrdém útoku, vedeném proti starému muži bez jakékoli zjevné příčiny, zůstala oběť ležet s těžkým zraněním na chodníku v prostoru autobusové zastávky Stará osada,“ uvedl David Chaloupka.

Pachatele chytili, hrozí mu až 10 let

Policisté podezřelého útočníka později dopadli a soud ho poslal do vazby. „Je obviněný z trestného činu těžkého ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví,“ upřesnil policejní mluvčí. Pachateli za tři zločiny hrozí až deset let vězení.

Hledají zejména dva mladé lidi

Kriminalisté pracující na případu nyní podle Chaloupky potřebují podrobně zmapovat průběh napadení. „Obrací se proto na další možné svědky, kteří mohli vidět samotný útok. Rádi by hovořili zejména se dvěma mladými lidmi, kteří jsou zachycení na záznamu po odjezdu autobusu ze zastávky,“ dodal Chaloupka.

Útok mohli vidět i cestující z autobusu

Na videu je vidět mladík s delšími tmavými vlasy v šedém kabátu a černých kalhotách a také dívka v bílé kšiltovce, černé bundě a šedých teplákách s batohem na zádech. Útok mohli také velmi dobře vidět i někteří cestující z autobusu. Svědci se mohou ozvat policistům na lince 158.