Při nehodě u Příbrami na Moravě na Brněnsku dnes odpoledne zemřel řidič osobního automobilu poté, co narazil do stromu. Informovali o tom mluvčí jihomoravských policistů a záchranářů. Silnice ze Zastávky u Brna směrem do Velké Bíteše by měla být zhruba do 21:00 průjezdná pouze kyvadlově jedním pruhem, policisté na místě nehodu vyšetřují. A v Brně navečer napálilo auto do sloupu, jeho dvoučlennou posádku oživovali.

Záchranáři mu už nepomohli

„Automobil havaroval do stromu, řidič vozu zemřel. Ve voze cestoval sám,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. „Muže jsme resuscitovali, bohužel přes veškerou snahu záchranářů jsme mu nemohli pomoci,“ doplnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

V místě tragédie byl omezený provoz

Nehoda se stala okolo 17. hodiny, provoz ale bude omezen nejméně do 21. hodiny, protože na místě pokračuje vyšetřování okolností nehody.

V Brně hořelo auto po nárazu do trolejového sloupu

Další vážná nehoda se stala krátce před 18. hodinou v Královopolské ulici v brněnských Žabovřeskách. Strážníci tam slyšeli silný náraz a rozběhli se směrem k zastávce Přívrat. „Uviděli hořící auto havarované do sloupu trolejového vedení a svědci právě vytahovali dva muže v bezvědomí, z nichž jeden nedýchal. Hlídka ho proto okamžitě začala resuscitovat. V srdeční masáži ji po příjezdu vystřídali záchranáři a hasiči,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Posádku oživovali, provoz byl hodinu omezený

Pohotová pracovnice benzínky podle něj přinesla hasicí přístroj a strážníci před příjezdem hasičů mírnili požár motoru. Ten zlikvidovali hasiči, kteří pomáhali oživovat oba zraněné muže. Ty pak sanitka odvezla do nemocnice. „Další tři hlídky strážníků usměrňovaly dopravu. Provoz v Královopolské ulici byl omezený a plně se ho podařilo obnovit až před 19. hodinou, MHD jezdila kyvadlově,“ doplnil Ghanem.