V září zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Jihomoravském kraji dva lidé, což je o jednoho více než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 37 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Stalo se 521 nehod

Na jižní Moravě se stalo v září 521 nehod, což je o 19 méně než ve stejném období loni. Při kolizích se 21 lidí těžce zranilo, 320 lehce. Celková škoda dosáhla 48,41 milionu korun. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, následovalo nedání přednosti. Nejvíce havárií, 27, evidují policisté ve čtvrtek 7.září.

Řidič mercedesu zemřel po srážce s kamionem

Smrtelná nehoda se stala hned 1. září, kdy hlavní silniční tah mezi Brnem a Vídní odpoledne uzavřel střet kamionu a osobního auta u Mikulova na Břeclavsku. Řidič osobního vozu na místě zemřel. Kvůli přeložení nákladu z kamionu byla silnici znovu zprůjezdněná až další den v ranních hodinách. Smrtelná byla i nehoda osobního auta na Brněnsku 24. září, kdy na silnici mezi Kuřimským Jestřábím a Dolními Loučkami řidič narazil do stromu a skončil s vozidlem ve srázu čtyři metry pod úrovní silnice. Vyžádala si v jednoho mrtvého a jednoho zraněného.

Policie nehodová čísla zpětně upravuje

Statistiky nehod policie zpětně upravuje. Prověřování může například ukázat, že skutečnou příčinou úmrtí nebyla dopravní nehoda, ale zdravotní potíže řidiče. Dodatečně se naopak do počtu obětí připočítávají lidé, kteří zemřeli do 24 hodin po nehodě.