Nohy zradily při útěku před policejní hlídkou třicetiletého recidivistu, který na jižní Moravě vykrádal zásilky ze samoobslužných schránek. Nenapravitelného zloděje chytili policisté minulý týden na Břeclavsku. Soudce muže poslal do vazby, upřesnil dnes mluvčí policie Petr Vala.

Chytili ho v noci na Břeclavsku

Nenapravitelného recidivistu zadrželi přímo při činu ve středu krátce po půlnoci policisté v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. „Při poslední krádeži se ale příliš nevyznamenal. Pomocí páčidla se totiž pokusil ze samoobslužné schránky ukrást doručený balíček s elektronikou, jenomže při zločinu jej spatřila ukrytá hlídka,“ uvedl Petr Vala.

Soudce ho poslal do vazby

Policisté poté zloděje při pokusu o útěk po pár metech dostihli a zadrželi. A dlužno dodat, že jim to poberta notně usnadnil. Na zveřejněném videozáznamu je vidět, jak recidivista při nepovedeném úprku nejenže ztratil odcizenou kořist, ale i zakopl a tvrdě dopadl na zem. Hlídka ho už pak jen spoutala a odvezla. „Třicetiletého muže, který si objednával do samoobslužných schránek hodnotné zásilky, pak v těchto dnech poslal Okresní soud v Břeclavi do vazby,“ sdělil policejní mluvčí.

Stíhají ho i na Znojemsku

Záhy vyšlo najevo, že za podobný počin byl chycený zloděj nedávno stíhán i na Znojemsku. Tam byl při pokusu o vykradení samoobslužné schránky hlídkou okamžitě zadržen. „Nyní mu v případě uznání viny za opakované krádeže hrozí až několikaletý pobyt ve vězení,“ dodal Petr Vala.