Policie dnes znovu vyzvala svědky sobotní tragédie v Brně-Bystrci, aby se jí přihlásili. Sedmatřicetiletý cizinec tam poblíž tramvajové zastávky pobodal dva lidi, jeden z nich později v nemocnici zemřel. Muže policisté podezřívají z vraždy, navrhují ho poslat do vazby. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb. Policie se obrací na očité svědky konfliktu i těch, kteří vědí, co mu v tramvaji předcházelo. Na Brněnské přehradě v městské části Bystrc se v sobotu konal ohňostroj, mířily na něj desetitisíce lidí.

Do potyčky se dostalo několik lidí

Několik lidí se podle dřívějšího vyjádření policie dostalo do potyčky v sobotu krátce před 20. hodinou poblíž tramvajové zastávky Přístaviště v Brně-Bystrci. Muž nožem napadl a zranil dvě osoby. „Ty musely být s bodnořeznými poraněními převezeny do nemocnice. Jeden napadený později v nemocnici zemřel,“ uvedl tehdy mluvčí Petr Vala.

Na rvačku upozornila svědkyně

Šváb dnes uvedl, že na rvačku nedaleko zastávky MHD policejní hlídku upozornila svědkyně. „Policisté se rozběhli k místu incidentu, jeden z členů hlídky zajistil přivolání zdravotníků, druhý zjistil popis pachatele a vzápětí si všiml osoby, která danému popisu odpovídala a pohybovala se poblíž na nástupním ostrůvku. Později zjištěný sedmatřicetiletý muž byl na místě zadržen,“ uvedl Šváb.

Klíčové jsou výpovědi aktérů i svědků

Podle mluvčího pro přesné určení jednotlivých rolí účastníků konfliktu jsou klíčové výpovědi nejen samotných aktérů, ale i svědectví. „Právě proto znovu případné svědky žádáme: Pokud byl někdo očitým svědkem, s policisty dosud nebyl v kontaktu, a viděl konflikt, případně ví, co mu v tramvaji předcházelo, nechť se obrátí na policisty prostřednictvím linky 158. Pokud nebudou vyslechnuti všichni svědci, nemůžeme být sdílnější,“ uvedl Šváb. Doplnil, že kriminalisté na objasnění všech okolností případu usilovně pracují.

Ohňostroj sledovaly desítky tisíc diváků

Nad Brněnskou přehradou se večer rozzářil první ze soutěžních ohňostrojů, které jsou součástí festivalu zábavy Ignis Brunensis. Sledovaly jej desetitisíce diváků.