Cizinec v Brně-Bystrci v sobotu večer pobodal dva lidi, jeden z nich v nemocnici zemřel. Muž je v policejní cele, je podezřelý z vraždy. Policie žádá svědky, aby se jí ozvali. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Petr Vala. Na brněnské přehradě se konal ohňostroj, mířily na něj desetitisíce lidí.

Podle mluvčího při potyčce několika lidí krátce před 20:00 poblíž tramvajové zastávky Přístaviště v Brně-Bystrci jeden muž nožem napadl a zranil dvě osoby. „Ty musely být s bodnořeznými poraněními převezeny do nemocnice. Jeden napadený později v nemocnici zemřel,“ uvedl mluvčí.

Útočníka na místě policisté zadrželi a umístili do cely

Cizinec je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy. „Kriminalisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. Jestliže jste byli svědky napadení, popřípadě víte, co mu předcházelo, okamžitě volejte tísňovou linku 158. Policisté taktéž uvítají videozáznamy z potyčky pořízené například na mobilní telefon,“ uvedl mluvčí.

Nad Brněnskou přehradou se večer rozzářil první ze soutěžních ohňostrojů, které jsou součástí festivalu zábavy Ignis Brunensis. Sledovaly jej desetitisíce diváků.