Zdrogovaný šofér osobního auta ujížděl v pátek policejní hlídce na Břeclavsku. Při zběsilé jízdě ohrozil řadu jiných řidičů a zkusil pronásledovatelům ujet přes ovocný sad a zemědělský areál. Nakonec ho zastavilo až bahno na poli, policejní pes a namířené zbraně policistů. Ti o honičce dnes informovali na svém webu, kde zveřejnili i video z pronásledování a zadržení podezřelého třicátníka.

Měl zákaz řízení a problém s drogami

Zákaz řízení, problém s drogami a kufr plný věcí pocházejících nejspíš z trestné činnosti. To mohly být hlavní důvody, proč se třicetiletý šofér rozhodl vyhnout silniční kontrole. „Muže za volantem se hustopečští policisté rozhodli zastavit nedaleko Velkých Pavlovic na Břeclavsku, jenomže řidič jednal zcela opačně. Ze silnice nečekaně sjel do terénu, kde se jim pokusil ujet,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Nezastavil ho ani defekt pneumatiky

Jak je vidět na videozáznamu z pronásledování šoféra v tmavém Audi, v terénu na cestě mezi stromy ale měli policisté navrch. Ujíždějící řidič kombíku se proto vydal do centra Velkých Pavlovic, jenomže ani tam se mu příliš nevedlo. „Hned v první zatáčce si o obrubník poničil zadní pneumatiku, ale ani vážný defekt ho nezastavil,“ upřesnil Vala. „Oškubal levou zadní gumu, permanentně jde do smyku!“ hlásí na záznamu do vysílačky jeden z policistů.

Ohrozil několik řidičů a skončil v poutech

Řidič v riskantní jízdě pokračoval a ohrozil přitom několik nic netušících řidičů. „Nedaleko Velkých Pavlovic se pak marně se snažil ujet hlídce přes pole, ale tam mu vozidlo rychle zapadlo v bahně,“ doplnil mluvčí. Poslední marný pokus o útěk po svých mu pak zmařili pohotoví policisté s pistolemi v rukou. „Lehni si na zem a ruce za záda!“ přikázal policista podezřelému třicátníkovi. Hlídka záhy zjistila, že spoutaný šofér má platný zákaz řízení a pozitivní test na drogy. „V zavazadlovém prostoru navíc kolegové objevili větší množství podezřelých věcí, jejichž původ musí nyní objasnit,“ řekl Vala.

Podezírají ho ze dvou trestných činů

Policisté zadrženého šoféra podezírají z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z ohrožení pod vlivem návykové látky. V souvislosti s případem také policie žádá svědky, kteří byli ohroženi jeho riskantní jízdou, aby se přihlásili na lince 158.