Letní scéna Divadla Bolka Polívky patří v moravské metropoli vždy mezi očekávané události kulturní sezóny. A také letošní 8. ročník nabídne divákům desítky pozoruhodných titulů s výtečnými herci a herečkami, chybět nebudou ani výjimečné koncerty. Hrát se bude od 16. června do 31. července na už tradičním místě – v amfiteátru v zadní části areálu koupaliště v Brně na Kraví hoře.

Liška a Isteník se ve Fichtlovi vrátí do socialismu

Program Letní scény Divadla Bolka Polívky v amfiteátru na Kraví hoře, kde je bonusem k příjemné atmosféře a kvalitnímu zázemí také krásný výhled na Brno, zahrnuje novinky i osvědčené repertoárové hity z domácí scény. Poprvé se pod širým nebem představí například Fichtl, v němž se Pavel Liška a Michal Isteník vracejí do doby, „kdy život běžel na jeden válec“, do doby, kdy nebyl internet, ale zato všude zněla Internacionála.

Novinkou letní scény je i DADA Revue

Na Kraví hoře diváci shlédnou i další letošní novinku v repertoáru Divadla Bolka Polívky. Autorská inscenace performera Pavola Seriše DADA Revue balancuje na hranici divadla a stand-up comedy a již od své premiéry v kamenném divadle se setkává s nadšeným ohlasem. „Pro změnu léta hranou, ale neméně přitažlivou legendou je Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Chybět nebudou ani další oblíbené tituly: DNA, Šašek a syn, Šest tanečních hodin, Proslov, S láskou Mary anebo Rebelky,“ vypočítal další taháky mluvčí divadla Michal Adamík.

Představí se i další divadla

Divadelní léto na Kraví hoře osvěží také další divadelní scény, jako je Studio DVA divadlo, Divadlo Kalich, Divadlo Na Jezerce či Divadlo Palace. Mimo jiné můžete zhlédnout inscenace Čtyři dohody, Pátá dohoda, Shirley Valentine, Sex pro pokročilé, Otevřené manželství, Commedia dell’arte II., Pánský klub nebo Štěstí.

Hudba v amfiteátru: Vlasta Redl, Ondřej Ruml i Aneta Langerová

Po několik letních večerů bude amfiteátr patřit také hudbě. Letošní nabídka koncertů je opravdu mimořádná. Koncert Vlasty Redla bude na programu 13. července a koncert Ondřeje Rumla s Matej Benko Quintetem 18. července. Šansoniérka Szidi Tobias zazpívá 25. července a Aneta Langerová vystoupí 27. července v rámci svého turné Dvě slunce 2023.

Lístky jsou k sehnání na webu i v divadle

Předprodej vstupenek podle Adamíka běží na webu i v pokladně Divadla Bolka Polívky. Více podrobností k programu najdou zájemci na webu Letní scény Divadla Bolka Polívky: letniscena.divadlobolkapolivky.cz