Dnešní Nedělní speciál míří tentokrát na festival UPROSTŘED, který po dobu letních prázdnin oživí dění v centru moravské metropole. Začíná se balkánskými rytmy v úterý 27. června v parku na Moraváku. Festival je zadarmo a pro všechny bez ohledu na věk nebo vkus. V létě ale oživíme nejen hudbou i nádvoří Staré radnice a Denisovy sady, informovala zpravodajský portál BRŇAN mluvčí TIC Brno Hana Bánovská.

Program bude rozdělený do tematických a žánrových bloků

Festival zve doprostřed města, které žije po celý rok, a ještě víc v létě. „Letos jsme k dramaturgii přistoupili trochu jinak. Vystupující jsme vybírali na základě otevřené výzvy, do které se nám přihlásilo téměř sto uskupení z Brna i celé republiky. Program jsme tentokrát rozdělili do tematických a žánrových bloků, které vyplňují hudbou a kulturou ty dny, kdy centrem nezní tóny jiných festivalů. Důležitá byla v tomto ohledu koordinace s dalšími organizátory festivalů v Brně a spolupráce s Kávéeskou Brna-střed,” uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Propojí tři místa v centru

Program festivalu nachystali organizátoři od 27. června až do 23. srpna na třech místech v centru. Každé z nich má přitom jinou dramaturgii. „Různorodost i blízkost. To jsou dvě základní charakteristiky festivalu UPROSTŘED. Propojíme jím Denisovy sady, nádvoří Staré radnice a Moravák. Namícháme kulturní mix pro místní i turisty, malé i velké, mladé i starší, single, páry, přátele, kolegy, rodiny. Festival je tu pro všechny,“ doplnil ředitel Kávéesky Tomáš Pavčík.

Start obstarají balkánské rytmy

Zahájení proběhne v úterý 27. června v nově zrekonstruovaném parku na Moravském náměstí, kde vás roztančí balkánské rytmy a klezmer v podání kapel Kumbalu a Fekete Seretlek, a v další dny pak BAL LAB a Mi Martef. V dalších týdnech se mohou lidé těšit na indie, folk, balet, cimbál, swing, psychedelický rock, jazz, ale i hudbu z digitálních her, DJ s vinyly, komentovanou procházku či velký studentský orchestr.

Pověsti ožijí na Moraváku

„Návštěvníky čekají také interaktivní performance na Moravském náměstí Pověsti ožívají aneb příběh Elišky Rejčky, na nádvoří Staré radnice hra s (ne)známou osobou, která se dotýká mezilidských vztahů, a do Denisových sadů je pozveme na srpnovou slavnost k uctění vrcholného léta. Vystoupí mimo jiné i fenomenální kytarista Alexandre Glize, nigérijský zpěvák známý pod pseudonymem Lucky Sings či profesionální tanečníci z baletu brněnského Národního divadla. Zajímavosti a podrobnosti najdou zájemci na stránkách festivalu,“ dodala Hana Bánovská.