Strážníci důrazně varují před vstupem na zamrzající hladinu Brněnské přehrady. Led je na většině míst slabý a křehký, někde má i méně než centimetr. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Jako bezpečná síla ledu pro vstup se uvádí 12 centimetrů.

V předchozích dnech výrazněji mrzlo v noci i ve dne, led na hladině Brněnské přehrady ale podle Ghanema narůstá jen velmi pomalu. „Prozatím je na většině míst kvůli malé síle a křehkosti zcela neměřitelný. V řadě lokalit je kolem břehů voda,“ uvedl mluvčí.

Z úlomků pozvolna zamrzající hladiny strážníci zjistili, že tloušťka ledu je i v oblíbených lokalitách, jako jsou Rokle, Sokolské koupaliště nebo Přístaviště, i méně než jeden centimetr

„Varujeme proto před vstupem na vodní hladinu. Na nestabilní plochu by se v žádném případě neměli vydávat děti nebo rodiče s kočárky,“ uvedl mluvčí. Doplnil, že teploty hluboko pod bodem mrazu neznamenají, že vodní nádrže stihly dostatečně zamrznout. Kvalitu ledu totiž výrazně ovlivňuje i intenzita přitékající vody.