K hokejistům Komety Brno se po šesti letech strávených na zahraničních angažmá vrací útočník Hynek Zohorna, bronzový medailista z předloňského mistrovství světa a účastník olympijských her v Pekingu. Moravský klub na facebooku oznámil také příchody útočníka Roberta Říčky z Pardubic a brankáře Michala Postavy z prvoligového Přerova, jenž doplní gólmanskou sestavu po čerstvě ohlášeném odchodu Dominika Furcha do Mladé Boleslavi.

Návrat do Brna ze Švédska

Třiatřicetiletý Zohorna přichází ze švédského Oskarshamnu, kde strávil tři sezony. Předtím působil v Chabarovsku v KHL, první ročník po odchodu z Brna odehrál ve finské lize za Pelicans Lahti. S Kometou Zohorna získal v letech 2017 a 2018 český titul a má z předchozího působení v klubu kompletní medailovou sbírku.

Hrál i v reprezentaci

Extraligu hrál krátce i za Pardubice, v nejvyšší domácí soutěži má rodák z Havlíčkova Brodu na kontě včetně play off 401 startů a 161 bodů za 70 gólů a 91 asistencí. V 75 utkáních oblékl reprezentační dres s bilancí devět gólů a 17 přihrávek.

Říčka přichází z Pardubic

O rok starší Říčka odehrál poslední tři sezony v Pardubicích, předtím nastupoval za pražskou Spartu a Zlín a jen šest zápasů mu chybí k dovršení pětistovky extraligových startů. Za 11 sezon nasbíral v nejvyšší soutěži 251 bodů (144+107).

Kometu posiluje nejlepší gólman Chance ligy

Dvaadvacetiletý Postava míří do Brna s vizitkou nejlepšího gólmana Chance ligy, za nějž jej zvolili zástupci klubů z druhé nejvyšší soutěže. V uplynulé sezoně měl nejvyšší úspěšnost zákroků (94,28 procenta), inkasoval v průměru 1,84 gólu na zápas a šestkrát udržel čisté konto.