Jaroslav Modrý z rodinných důvodů skončil jako trenér hokejistů Komety Brno a vrací se do USA. Nového kouče klub teprve oznámí. Kometa o tom informovala na klubovém webu. Třiapadesátiletý kouč se měl ze zámoří, kde žijí jeho manželka i děti, původně vracet až zkraje srpna. „Přiletěl jsem předčasně, abych klubu oznámil, že se budu muset vrátit do Ameriky. Jde o rodinné důvody,“ řekl Modrý.

Kvůli rozhodování pár nocí nespal

Přiznal, že rozhodování bylo těžké. „Několik nocí jsem nespal, ale musel jsem zkrátka učinit stanovisko, které je nejlepší pro moji rodinu. Kariéra trenéra musí jít v tuhle chvíli stranou. Nastala složitá situace, musel jsem reagovat a udělat rozhodnutí, které je správné. Je řada na mně, abych pomohl rodině,“ uvedl.

Na angažmá v Kometě bude vzpomínat v dobrém

„Brno je krásné město, poznal jsem plno výborných lidí. Pracoval jsem se skvělým týmem, měl jsem bezvadné kolegy a spolupráci s nimi jsem si moc a moc užíval. Kometa je profesionální klub s vynikajícím zázemím, skvělými fanoušky. Jen mě mrzí, že jsme v uplynulé sezoně neprošli přes Litvínov, ale takový je sport,“ řekl Modrý.

Stal se hlavním trenérem místo Martince

Bývalý vynikající obránce, který dlouho působil v NHL, přišel do Brna koncem roku 2022. Poté, co ho odvolalo vedení Českých Budějovic, se stal tehdy jedním z asistentů Patrika Martince. Ten skončil hned zkraje uplynulé sezony, Modrý za něho nejprve zaskakoval a 8. listopadu byl potvrzen jako hlavní kouč.

Modrý měl ve funkci kouče Brna pokračovat

Ambiciózní klub skončil čtvrtý po základní části, ve čtvrtfinále play off vypadl s Litvínovem. Modrý měl ve funkci pokračovat. Jeho novým asistentem před dvěma měsíci jmenovali Kamila Pokorného, jenž se do klubu vrátil po třech letech z Třebíče. V realizačním týmu, kam patří také asistent Jiří Horáček a trenér brankářů Jan Švaříček, naopak skončil v roli asistenta Jiří Otoupalík.