Tyto sanitky nahradí starší automobily, které mají najeto 250, ovšem některé až 390.000 kilometrů. Jihomoravští záchranáři si některé ponechají pro výuku jízdy v extrémních podmínkách. Investice do nových vozů byla téměř sedmadvacet milionů korun.

„ Myslím si, že zcela určitě je to velmi dobře vynaložený peníz," prohlásil u příležitosti předání hejtman Jihomoravského Kraje Bohumil Šimek. "Protože ty sanitky najíždějí v průměru od 35. do 95. tisíc kilometrů ročně a ta obměna je nutná, protože jinak bychom se na Jížní Moravě té sanitky nedočkali.“

Lékaři a zdravotníci se neobejdou bez špičkového vybavení, které je k výkonu práce rychlé záchranné služby podmínkou. Nové vozy jsou tedy oproti těm starším vylepšeny po technické stránce i co se týče výbavy. Nová  vozidlase mohou například nechat s motorem v chodu při uzamčení, a to zejména s ohledem na komfort pacientů. 

Posádkám budou k dispozici také vylepšená nosítka nebo zádržný systém zdravotnického vybavení. Pro řidiče i zdravotníky se tak výrazně zlepší podmínky práce. Je tam nový systém jak transportní techniky, tak i zdravotnické techniky.

Morální i technické opotřebení vozidel i zdravotnické techniky je bohužel realitou. Představitelé Kraje proto chtějí podobnou obměny realizovat častěji, jak slíbil hejtman, nejméně deset vozů každý rok.