Brněnská 16 je mezinárodní filmový festival krátkého filmu. Patří k nejstarším filmovým festivalům u nás (funguje bez jediného přerušení již od roku 1960) a je jedním z nejstarších festivalů krátkého filmu na světě. Prezentuje krátké filmy různého druhu – hrané, animované, experimentální, studentské, profesionální i neprofesionální. Kromě prestižní soutěže obsahuje pestrý doprovodný program, který kromě filmů přináší také výstavy, diskuze či workshopy. Každý rok je přítomna řada českých i zahraničních hostů, se kterými máte jedinečnou možnost diskutovat nad jejich filmy či o jejich profesi.

„Šestnáctka” je označení dnes již výjimečně používaného filmového formátu 16mm. Právě na tom byla v minulosti uváděna většina filmů na festivalu. Dnes sice soutěží filmy natáčené i promítané převážně z digitálních formátů (16mm se objevuje jen v rámci retrospektivních sekcí), ale název si festival ponechal.Do hlavní soutěže se probojovalo 41 krátkých filmů, ale tím bitva nekončí! Dále budou bojovat o ceny studentské i hlavní poroty a diváků. A na jaké filmy se můžete těšit? Letos to bude barevné, květinové a plné zvířátek, ale přítomná bude i nějaká ta dystopie, deprese a závažná sociální témata. A bude i muzikál!

Do hlavní soutěže se probojovalo 41 krátkých filmů, ale tím bitva nekončí! Dále budou bojovat o ceny studentské i hlavní poroty a diváků. A na jaké filmy se můžete těšit? Letos to bude barevné, květinové a plné zvířátek, ale přítomná bude i nějaká ta dystopie, deprese a závažná sociální témata. A bude i muzikál!

Motto aktuálního ročníku se proplétá doprovodným programem. Bojovat se bude v asijských kung-fu kraťasech, těšit se můžete i na klasické grotesky, kde se to bitvami – zvlášť těmi šlehačkovými – jen hemží.

Je to boj, tak můžete bojovat, nebo to nechte na nás a užijte si ty nejlepší kraťasy!