Tak jako v řadě evropských měst, i v moravské metropoli začaly vánoční trhy. V centru Brna se jako první otevřely na státní svátek 17. listopadu na Zelném trhu vánoční stánky s řemeslnými výrobky, jídlem a nápoji. Lidé si tam svařák, čaj, horké nápoje, trdelníky i další pochoutky vychutnají až do 23. prosince. Zpravodajskému portálu BRŇAN to sdělila Kateřina Kubíková z radnice Brno-střed s tím, že představitele městské části i prodejce mile překvapil velký zájem návštěvníků hned o prvním víkendu.

Radnici potěšil velký zájem návštěvníků

Vánoční trhy v Brně začaly tradičně nejdříve na Zelném trhu. A představitele Brna-středu i prodejce potěšil velký zájem návštěvníků. „Na adventní trhy jezdím více než 20 let a byla jsem mile překvapena, kolik lidí na Zelňák dorazilo hned první den,“ uvedla prodejkyně originálních šperků Miroslava Dufková.

Velmi oblíbené jsou ukázky řemesel

Velké oblibě se těší ukázky řemesel ve spodní části Zelného trhu. Děti tam mají například možnost si ukovat vlastní podkovu. „Jsem moc rád, že se ukázky mého řemesla těší takové pozornosti rodičů a dětí,“ měl radost kovář Tomáš Plachý. Stejně tak si děti mohou prohlédnout a vyzkoušet práci na tkalcovském stavu u stánku Honzy Součka.

Daruj Kelímek má za sebou úspěšný start

Úspěšný start zaznamenal charitativní projekt Daruj Kelímek. Během prvního dne se rozhodlo svůj kelímek darovat 600 lidí. „Ve prospěch charitativních organizací se tak vybralo 30 tisíc korun,“ upřesnil tajemník radnice Brno-střed Petr Štika.

Prodejci jídla a pití museli doplňovat zásoby

Vysoká návštěvnost překvapila i některé prodejce jídla a pití. Ti museli v průběhu dne doplňovat zboží častěji, než předpokládali. Největší zájem byl o tradiční svařák, jehož cena zůstává stejná jako v loňském roce.

Tento týden ožijí i další adventní tržiště

K Zelnému trhu se v pátek 24. listopadu přidají také další oblíbená adventní tržiště, a to náměstí Svobody, Dominikánské náměstí a Moravské náměstí u Jošta. Návštěvníci se v tento den mohou těšit na rozsvícení vánočních stromů a zahájení kulturních programů.