Agresivní pes pokousal muže v Židenicích, zadržela ho až uspávací střela

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Rozzuřený ovčák vyběhl v noci na včerejšek proti nic netušícímu mladému muži a pokousal ho na ruce. Poraněný mladík to sám řekl autohlídce městské policie, kterou v Židenicích zastavil. Strážníci totiž právě kontrolovali blízké okolí firemního areálu, odkud německý ovčák otevřenou bránou vyběhl.

„Jejich hlavní starostí v tu chvíli bylo, aby nezvladatelný pes neohrozil nikoho dalšího, a tak ho zahnali zpět do areálu, přivřeli bránu a jeden ze členů hlídky ji držel. Zatímco pes dorážel na vrata a urputně se je snažil podlézt, zavolali strážníci směrem do areálu na evidentně silně opilého třiašedesátiletého pracovníka, aby zvíře zajistil. Ten ale odmítal spolupracovat a místo toho hlídku sprostě urážel,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Přes operační středisko proto hlídka  požádala o příjezd dalších kolegů, mimo jiné i psovodů městské policie. Ti se pokoušeli agresivního ovčáka lapit odchytovou tyčí prostrčenou skrz bránu. Kromě nekontrolovatelně pobíhajícího psa jim to však komplikoval i opilý muž, který do tyče tloukl a udeřil při tom i zasahujícího strážníka.

„Hlídky proto podezřelého zpacifikovaly pepřovým sprejem a ovčáka uspal odchytář narkotizační střelou. Poté ho převezl do péče městského útulku. Pokousaný muž přivolání lékaře celou dobu odmítal, ale strážníkům slíbil, že si sám zajde do nedaleké nemocnice na ošetření,“ doplnil Ghanem.

Přivolaní státní policisté vyloučili spáchání trestného činu a strážníci proto případ postoupí správnímu orgánu pro důvodné podezření z několika závažných přestupků.