Americký útočník odehrál v základní části Tipsport extraligy 46 zápasů a získal v nich neuvěřitelných 64 kanadských bodů, když nastřílel 29 gólů a u 35 branek asistoval. Mueller tak ovládl produktivitu letošního ročníku extraligy, což se hráči Komety povedlo po téměř šedesáti letech.

V novodobé historii brněnského klubu totiž byl dosavadním lídrem statistik ze základní části byl Petr Holík, který v sezoně 2018/2019 nasbíral 55 bodů.  Pro amerického ostrostřelce to tak zatím je velmi úspěšná sezóna.

„Musím ale ocenit i všechny ostatní: od mých spoluhráčů z lajny až po celý tým. Je to rozhodně obrovský úspěch nejenom pro mě, ale i pro Kometu. Doufám však, že to není jediný úspěch, kterého letos dosáhneme,“ věří Peter Mueller.

Ten uhrál zmíněných rekordních 64 bodů, což je jeho maximum v profesionálním hokeji. „Vždy chcete být lepší než minulý rok. Útočit na vyšší mety a pomoci i týmu být lepším. Měl jsem dobrou základní část, doufám, že si formu přenesu i do play-off. Dlužím všechno týmu a klubu, jsem pokorný a vděčný,“ zůstal skromný Mueller.
Zároveň ale přiznal, že statistiky soupeřů moc nesledoval. „Až možná posledních pět nebo šest zápasů, kdy vše začalo být hodně těsné. Kdykoliv libovolný z hráčů na předních příčkách mohl udělat dva, tři nebo čtyři body za večer. Bylo to těžké, jsem rád, že už se můžeme všichni soustředit na play off,“ říká americký bombarďák.

Za klíč k individuálnímu úspěchu považuje spolupráci s parťáky z první lajny Komety. „S Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem už hrajeme tři roky. Od prvního dne jsme spolu hodně pracovali. Víme, kde se vzájemně najít a jak spolu vzájemně hrát. Je to velká zábava s nimi hrát a cítím, že naši hru vnímáme všichni stejně. Když máte tři hráče se stejným nastavením, kteří vědí, co mají dělat, nemusíte spolu ani tolik komunikovat, prostě víte, co máte hrát,“ vysvětlil Peter Mueller.

Základní část extraligy přitom kvůli pandemii koronaviru probíhala v rychlém tempu, takže je rád, že se hrálo v poměrně velkém zápasovém zápřahu. „Teď jsme hráli skoro podle rozpisů v NHL nebo KHL. Méně tréninků a prostě neustále hrajete hokej. Někteří kluci to mají rádi, někteří ne. Mně se to líbí, čím více hokejových zápasů, tím lépe. Byla to se vším všudy velmi zvláštní základní část, ale teď už je čas na vyřazovací boje,“ míní vlasatý útočník s plnovousem.
A stejně jako jeho spoluhráči vyhlíží předkolo play off, v němž se Kometa utká ve středu a ve čtvrtek s Vítkovicemi na jejich ledě. „Měl by to být dobrý test. Posledních deset zápasů odehráli velmi dobře a zaslouží si respekt. Nemůžeme se jich ale bát a obdivovat je. Musíme se soustředit na sebe, hrát naši hru a s tím do Ostravy jet. První zápas bude velmi důležitý,“ dodal americký snajpr.