První třetina ostře sledovaného duelu nabídla divákům v DRFG areně skvělý hokej, zejména díky pohledným kombinacím domácího mužstva. V páté minutě se předvedl v parádním světle Petr Holík, který najížděl na dva hostujíhí obránce, elegantní kličkou se ale dostal za oba soupeře a jeho následná zblokovaná střela skončila pouze na tyči Machovského brány. V čase 6:44 ale napěchovaný brněnský svatostánek mohl poprvé v utkání slavit, když zafungovala spolupráce Erat – Plekanec – Plášek. Poslední jmenovaný dostal pěkný pas od Tomáše Plekance a mladý utočník se trefil přesně do horního růžku – 1:0.

Po prvním gólu se hrálo většinou na území pražského týmu, k čemuž pomohly také dvě přesilové hry domácích. Ačkoliv si Brňané vypracovali dobré příležitosti, ani jednou se kotouč nedostal za pozorného Machovského. Necelých dvacet sekund před koncem prvního dějství se do sebe pustili Tomáš Malec a Steven Delisle, kteří bitkou ještě více napumpovali krev do žil fanoušků ve vyprodané aréně, skóre před první sirénou to už ale nezměnilo.

Také druhá část musela lahodit oku každého hokejového fanouška. Na ledě během druhých dvaceti minut padly čtyři branky. Nejprve vyrovnali hosté, když se ve 23. minutě prosadil Tomáš Pavelka – 1:1, modrobílá družina ale zvládla odpovědět dvěma brankami. Před polovinou utkání se v rozmezí sedmnácti sekund trefili Martin Zaťovič a premiérovou branku zároveň s druhým bodem v utkání zaznamenal Tomáš Plekanec – 3:1.

Sparta vytěžila z minima maximum. Ačkoliv domácí tlačili soupeře, do šance se zvládl dostat Tomáš Pšenička a nepříjemnou střelou z mezikruží snížil stav utkání na 2:3, což vydrželo až do konce druhé části.

Po čtrnácti sekundách třetí třetiny se do šance dostal Zaťovič, bekhendovou střelou ale na Machovského nevyzrál. Kometě se nepodařilo navýšit vedení ani v padesáté minutě při obrovských zmatcích na brankovišti pražského celku, Hruška s Muellerem nedotlačili puk za Machovského a domácí drželi těsné vedení. To trvalo až do 56. minuty, kdy Sparťané využili početní převahu. Z pravého kruhu se přesně trefil Erik de la Rose – 3:3. Nerozhodný stav nezlomil ani Leoš Čermák, který pět sekund před koncem střílel z mezikruží, Machovský ale včas zasáhl lapačkou. V prodoužení se prosadil Andrej Kudrna, který tak rozhodl o bonusovém bodu pro celek z hlavního města.