Auto bez řidiče málem smetlo kočárek a vjelo samovolně do rušné brněnské křižovatky

  • Foto

    MP Brno

Křížení Kounicové ulice a Moravského náměstí, kousek od budovy Krajského úřadu JMK - jedna z nejvytíženějších brněnských křižovatek.  Denně tu projedou stovky aut a přechod využívá mnoho lidí. Jen těžko se dá uvěřit, že do takto frekventované křižovatky vjelo osobní auto bez řidiče a nikomu se nic nestalo.

Nebezpečná situace se stala hned v úvodu týdne, kdy mini cooper podélně zaparkovaný na chodníku v Kounicově ulici nedaleko křižovatky se z mírného kopce nečekaně rozjel a minul sloup se semaforem.

„Z přechodu pro chodce právě vstupovala na chodník žena s kočárkem, která pravděpodobně v první chvíli nepostřehla, že za volantem nikdo nesedí. Dítě se tedy rozhodla provézt těsně před automobilem, ten však navzdory jejím očekáváním pokračoval v jízdě a žena s kočárem před ním musela rychle proběhnout,“ popsal situaci mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Rovně jedoucí vůz nezavadil ani o trakční sloup na rohu ulice a vjel do čtyřproudové silnice. Tam se mu někteří řidiči vyhnuli, jiní museli nečekaně brzdit. „Vozovku auto po přechodu překřížilo a zrychlovalo až na protější chodník, kde před ním chodec čekající na zelenou musel ustoupit. Poté, co narazilo do domu, dál komplikovalo dopravu,“ doplnil Ghanem.

Celou situaci pak přijela usměrnit hlídka městské policie. Událost si následně převzali k prošetření státní policisté.

Fotogalerie: