fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Auto na dálnici D46 překročilo povolenou rychlost o víc než 70 km

Policisté zjistili, že na řidiče byl v Itálii vydán evropský zatykač. Po osobním vozidle Audi, ve kterém muž jel, zase pátrá policie německá.
stazenysoubor

Foto:

PČR

Policisté zadrželi na dálnici D46 na Prostějovsku pětapadesátiletého cizince, který se svým autem překročil maximální povolenou rychlost o více než 70 kilometrů v hodině. ČTK to dnes řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Cizince zadrželi policisté prostějovského dopravního inspektorátu v úterý. Řidič se s Audi řítil směrem na Prostějov rychlostí 182 kilometrů za hodinu, v úseku je přitom nejvyšší povolená rychlost 110 kilometrů v hodině. "Policisté vozidlo Audi dojeli a s pomocí světelného nápisu vyzývajícího k následování hlídky s ním sjeli na exitu 26 mimo dálniční těleso. Při následné silniční kontrole policisté zjistili, že na řidiče byl v Itálii vydán evropský zatýkací rozkaz," uvedl policejní mluvčí.

Řidiče, který má trvalý pobyt v ČR, proto policisté zadrželi a nasadili mu pouta. "Dalším šetřením na místě policisté zjistili, že automobil typu Audi Q7 je také v pátrání. Po vozidle v hodnotě 2,5 milionu korun ho vyhlásila policie německá," doplnil Kořínek.

Muže pak policisté předali Krajskému státnímu zastupitelství v Brně k vydávacímu řízení. Kradené auto bylo zajištěno a bude vydáno oprávněnému vlastníkovi. Cizinci navíc hrozí ve správním řízení pokuta za přestupek.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT