odle předsedy představenstva městské společnosti Starez Antonína Crhy (KDU-ČSL) však zatím není zřejmé, jestli to bude na začátku června, nebo až v jeho průběhu, řekl ČTK.

"Díky mírné zimě mohla firma pracovat bez přerušení. Víc než mráz dělá problém akorát vlhké počasí a sníh," řekl Crha. Hotový už je dětský bazén, pracuje se na plaveckém bazénu a už se připravuje i prostřední bazén. Všechny byly dosud pouze vybetonované, jenže po mnoha letech už byly mnohde praskliny a z bazénů každou sezonu unikalo velké množství vody.

Město se proto rozhodlo, že za téměř 220 milionů korun bude v každém z bazénů velká nerezová vana. Její životnost se odhaduje na více než 50 let a výrazně snazší je její údržba a čištění.

"V dětském bazénu už nerezová vložka je, nyní je vidět, jak se obtížně modeluje v plaveckém bazénu. Prostřední bazén dlouho sloužil jako sklad materiálu, ale už je prázdný a připravuje se povrch, na který se nerez položí," popsal Crha. Mezi nerezem a betonem je zhruba dvaceticentimetrová mezera, kam se vkládají trubky a technologie, zbytek se zasypává sutí a nerezová vana je usazena na jemném štěrku.

Usazené a zasypané už jsou i technologie okolo bazénů a je připraven základ pro skluzavku a tobogán, který se na místo teprve doveze. "Počítáme s tím, že v květnu začnou první napouštěcí zkoušky. Napuštění trvá zhruba 20 dní, a pak je nutné udělat ještě hygienické zkoušky. Je otázka, jak to půjde rychle a podle toho se otevře," řekl Crha.

O prázdninách už by měl být provoz bez problémů. Na koupaliště chodí v létě za pěkného počasí kolem 3000 až 4000 lidí denně, v parných dnech i více. Kapacita je 7000 lidí. Koupaliště, které vzniklo již v 19. století, leží vedle toku Svratky v zeleném údolí.