JmK

Jihomoravský kraj dá letos přes 350 milionů na kulturu

13. 7. 2019

Jihomoravský kraj dá letos přes 350 milionů korun na kulturu. Příspěvkovým organizacím poskytne na provoz 160 milionů, kolem 45 milionů půjde na investice, přes 30 milionů do dotačních programů a desítky milionů na další akce.

Celý článek

Jihomoravský kraj dá letos sportovcům přes 100 milionů korun

8. 7. 2019

Jihomoravský kraj letos rozdělí sportovcům přes 100 milionů korun. Na investice a činnost půjde skoro 36 milionů, řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Celý článek

Jihomoravský kraj vybral v soutěži nové autobusové dopravce

14. 5. 2019

 Jihomoravský kraj v soutěži vybral nové dopravce pro zajištění autobusových linek na Brněnsku, Blanensku a v oblasti Jihovýchod, kterou tvoří převážná část břeclavského a hodonínského okresu.

Celý článek

Brno-Chrlice chtějí zažalovat kraj kvůli prodeji prázdné školy

25. 4. 2019

Městská část Brno-Chrlice chce zažalovat Jihomoravský kraj kvůli prodeji bývalé školy. Chrlice chtěly od kraje objekty získat pro vybudování domova pro seniory, krajští zastupitelé ale dnes schválili prodej regionální hospodářské komoře.

Celý článek

Jihomoravský kraj udělil další tři tituly Mistra tradiční rukodělné výroby

20. 4. 2019

Titul Mistra tradiční rukodělné výroby v roce 2019 udělila Rada Jihomoravského kraje Marcele Hrabovské za kraslice zdobené slaměnou intarzií, Romanu Slanému za výrobu včelích klátů a Pavlu Petrželovi za vžrobu malých cimbálů.

Celý článek

Zastupitelé Jihomoravského kraje začnou aktualizovat územní plán

28. 3. 2019

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes formálně zahájí aktualizaci zásad územního rozvoje. Vydalo je předchozí zastupitelstvo krátce před volbami v roce 2016, ovšem některé dopravní tahy v Brně a v okolí zůstaly pouze v územních rezervách. 

Celý článek

Filmaře lákají jihomoravské zámky, kraji spolupráce prospívá

17. 3. 2019

Z jihomoravských lokací mají filmaři největší zájem o hrady a zámky. Nyní natáčejí celovečerní film Poslední aristokratka na zámku v Miloticích na Hodonínsku. 

Celý článek

Stránky