JmK

Brno-Chrlice chtějí zažalovat kraj kvůli prodeji prázdné školy

25. 4. 2019

Městská část Brno-Chrlice chce zažalovat Jihomoravský kraj kvůli prodeji bývalé školy. Chrlice chtěly od kraje objekty získat pro vybudování domova pro seniory, krajští zastupitelé ale dnes schválili prodej regionální hospodářské komoře.

Celý článek

Jihomoravský kraj udělil další tři tituly Mistra tradiční rukodělné výroby

20. 4. 2019

Titul Mistra tradiční rukodělné výroby v roce 2019 udělila Rada Jihomoravského kraje Marcele Hrabovské za kraslice zdobené slaměnou intarzií, Romanu Slanému za výrobu včelích klátů a Pavlu Petrželovi za vžrobu malých cimbálů.

Celý článek

Zastupitelé Jihomoravského kraje začnou aktualizovat územní plán

28. 3. 2019

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes formálně zahájí aktualizaci zásad územního rozvoje. Vydalo je předchozí zastupitelstvo krátce před volbami v roce 2016, ovšem některé dopravní tahy v Brně a v okolí zůstaly pouze v územních rezervách. 

Celý článek

Filmaře lákají jihomoravské zámky, kraji spolupráce prospívá

17. 3. 2019

Z jihomoravských lokací mají filmaři největší zájem o hrady a zámky. Nyní natáčejí celovečerní film Poslední aristokratka na zámku v Miloticích na Hodonínsku. 

Celý článek

Kraj schválil záměr finanční podpory návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova s podmínkou

1. 3. 2019

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání schválilo záměr pomoci Moravskému Krumlovu při spolufinancování úprav zámku za účelem umístění Slovanské epopeje. Podmínkou je dohoda města s Prahou o zapůjčení na déle než 5 let.

Celý článek

Krajská rada na svém nejbližším jednání vypíše nové výběrové řízení na leteckou linku Brno - Mnichov

19. 2. 2019

Rada Jihomoravského kraje na svém nejbližším zasedání projedná ukončení smlouvy se společností BMI regional, která zabezpečovala leteckou linku z Brna do Mnichova. Uvedl to v pondělí 18. února 2019 hejtman Bohumil Šimek.

Celý článek

Jihomoravský kraj dá letos na údržbu a opravy silnic téměř 900 milionů korun

12. 2. 2019

Radní Jihomoravského kraje schválili Program výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic II. a III. třídy pro rok 2019. Podle něj poputuje z krajského rozpočtu k silničářům letos 896 milionů korun, přes 614 milionů je určeno na běžny provoz a údržbu....

Celý článek

Stránky