Více než 700.000 korun vynesl na vstupném benefiční baletní galavečer Tancem pro život, který se minulý týden odehrál v Janáčkově divadle. Částka je určená pro Masarykův onkologický ústav a poslouží pro zlepšení péče pro pacienty. Přispívat je možné prostřednictvím QR kódu až do konce listopadu, řekla za Balet Národního divadla Brno Michaela Paučo.

„Z celkových 1100 míst v Janáčkově divadle zůstalo prázdných asi 20. Ceny vstupenek se pohybovaly mezi 800 korunami a 2000 korunami, což je vzhledem k účelu večera více, než kolik stojí vstupenky běžně. Suma 717.200 korun pochází pouze ze vstupného, diváci ale našli v programech QR kód, jehož prostřednictvím mohli poslat další částku. Tento způsob přispívání bude možný do konce listopadu, v prosinci pak zjistíme, kolik se tímto způsobem vybralo,“ doplnila Paučo.

Benefiční galavečer, kde vystoupila řada zahraničních hvězd, pořádal Balet ND Brno poprvé, už nyní ale plánuje další na příští rok.

Adresátem takto získaných prostředků bude opět Masarykův onkologický ústav

Umělci vystupovali za snížený honorář, který jim zaplatilo ND Brno mimo vybranou částku. Na galavečeru, který se konal 12. října, vystoupila Dorothée Gilbertová z pařížské Opery, která s Guillamem Dipem zatančila duet z baletu Manon, z Benátek do Brna přijeli Claudia Latiniová a Giovanni Leonarduzzi, kteří se představili v moderní choreografii Simposio. Přijeli i sólisté z pražského Národního divadla, ale také z Osla, Bratislavy, Budapešti a Vilniusu. Příští rok se galavečer pravděpodobně znovu uskuteční v podzimním termínu, o konkrétním datu se nyní jedná.