Na góly to nebyl příliš bohatý zápas, přesto se však hrál parádní hokej plný šancí, osobních soubojů a o pěkné akce nebyla nouze. Diváci v DRFG areně čekali na úvodní branku až do 46. minuty a jak se nakonec ukázalo, přesilovková trefa Petera Muellera byla jediná v celém zápase. Karel Vejmelka kryl všech 24 pokusů Ocelářů, čímž výrazně přispěl k nejtěsnější možné výhře. Kometa po výborném kolektivním výkonu celého mužstva bere tři body.

Branky a nahrávky: 46. Mueller (Zaťovič, M. Erat). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 131. Střely na branku: 20:24. Průběh utkání: 1:0. Hráči zápasu: Karel Vejmelka – Petr Kváča.

HC Kometa Brno:

Vejmelka – Mlčák, O. Němec (A), Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič (C), Š. Stránský, Mueller – Orsava, Plekanec (A), M. Erat – Kusko, Rákos, Kucsera – Plášek ml., Střondala, L. Horký.

HC Oceláři Třinec:

Kváča – M. Doudera, Zahradníček, M. Adámek, Galvinš, Roth, Gernát – Martin Růžička (A), P. Vrána, Wolski – Hrňa, Marcinko, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (A), Polanský, Adamský (C) – Hrehorčák.

Komentář k zápasu

Již od prvních minut se hra přelévala ze strany na stranu, což se divákům v ochozech DRFG areny muselo líbit. V první polovině úvodního dějství si oba celky zahrály přesilovou hru, opticky lepší z nich vyšla Kometa. Přes to, že branku nevstřelila dobrou šanci měl po přihrávce Plekance Daniel Rákos, jenomže Kváča byl proti. Na druhé straně z mezikruží dostal prostor Vrána, jenž měl i trochu smůlu, neboť od tyče se kotouč odrazil ven z branky. Slušné šance si ještě v průběhu první třetiny vytvořil Šimon Stránský nebo na druhé straně Ondřej Kovařčík, oba brankáři byli ale bezchybní. Svižnou první třetinu s minimem přerušení zakončila šance Draveckého, z předbrankového prostoru ale Vejmelku nepřekonal.

I ve druhém dějství byl zápas Komety proti třineckým Ocelářům velmi vyrovnaný. Přece jen nebezpečnější šance si vytvářeli brněnští hokejisté. V pětadvacáté minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali dva matadoři. Přihrávku Plekance však Erat nevyužil, jeho zakončení skončilo vedle. O zhruba dvě minuty později zakončoval po zisku kotouče z mezikruží Rákos a tentokrát pomohla Kváčovi pravá tyč. Zřejmě největší příležitost jak změnit skóre měl Plášek, jenž dostal po zisku kotouče přihrávku před brankoviště od Muellera. Mladičký útočník Komety si položil Kváču a zkoušel zasunout puk za jeho pravý beton, leč brankář Třince se natáhl a dokázal vyrazit. Za netradiční přestupek porušení postupu při vhazování si na trestnou lavici usedl Plekanec. I přes několik pokusů třineckých hokejistů zůstal i Vejmelka nepřekonaný.

Ve 46. minutě se fanoušci Komety dočkali. Početní výhodu totiž speciální přesilovková formace využila za pouhých čtrnáct sekund. Krásnou přihrávkou totiž od levé tyče našel Zaťovič u protějšího kruhu Petera Muellera, jenž z první bez větších problémů poslal puk do sítě. Ihned po vhazování mohla jít Kometa do trháku, zcela sám před Kváčou zakončoval Kucsera a také Rákos, ale třinecký brankář hosty výrazně podržel. Zajímavé momenty neutichly, neboť při signalizované výhodě nastřelil horní tyč domácí svatyně Wolski. I v následné početní výhodě Třince pomohla Vejmelkovi boční tyč, když z levého kruhu pálil Roth. Kometě se v závěrečných minutách dařilo vyvarovat se tlaku Ocelářů, naopak sama hrozila z rychlých brejků. Třinec to zkusil minutu před koncem třetí třetiny v šesti a v power play nebyl daleko od vyrovnání. Nebezpečně pálil Roth a poté vznikl velmi nepřehledný závar před Vejmelkou. Ten se snažil propálit Gernát, ale to se mu nepodařilo. Kometa tak skvělým a zodpovědným výkonem ubránila jednobrankové vedení a ponechala všechny tři body v Brně.