Hosté sice měli v úvodu zápasu méně ze hry, ale vytvořili si paradoxně více šancí. Narůstající ústecký tlak vyvrcholil po čtvrthodině hry nejprve přímým kopem Kušeje, který se odrazil od břevna na brankovou čáru a pak ven z branky. Po rohu však hostující Brak dotlačil po závaru před brankou Halousky míč do sítě – 0:1.

„Byl to hloupý gól. Míč letěl po rohu asi metr nad zemí na přední tyč, Halouska to pokryje, ale nedokážeme to odkopnout. Od 20. minuty jsem už byli lepší mužstvo, ale máme problém dát gól,“ posteskl si trenér domácích Oldřich Machala.

Blansko dostalo gól z rohu v úvodní části zápasu stejně jako v Chrudimi. „Začátky jsou zlé, vždy padne gól z tečované nebo odražené střely a pak se trápíme,“ posteskl si kapitán týmu Marián Štrbák.

Blanenští fotbalisté chtěli vyrovnat, ale jejich centry do vápna Ústí byly nepřesné. Jednu šanci spálil po půl hodině hry Sukup a vzápětí zahrozil také Kania, který si míč navedl na levačku a ostře vypálil na bližší tyč, Tvrdoň však vytáhl výborný zákrok a ránu vyrazil. „I když vpředu hrají vysocí hrotoví hráči, tak góly nedáváme. Buď je tam špatný náběh nebo ten centr tam nedostaneme. Chybí nám důraz v zakončení,“ vysvětlil Machala.

Ve druhém poločase už byli jeho svěřenci lepším týmem, přesto se jim vyrovnat a urvat tak aspoň bod nepodařilo. Tlak domácích se stupňoval, deset minut před koncem se odražený míč po rohu dostal k Lahodnému, ale ten zblízka brankáře hostů nepropálil. Ještě blíž vyrovnání bylo Blansko o minutu později, kdy přímo z rohu zkusil Tvrdoně překvapit Klusák a jeho kroucený pokus orazítkoval zadní tyč.

Rozhodčí pak ale za ostrý zákrok na Bazala vyloučil domácího Lahodného a skóre se už neměnilo. Dvanácté Blansko tak čeká v sobotu poslední zápas podzimu v Praze s posledním Vyšehradem. Vzhledem k mrazivému počasí proto kapitán Štrbák očekává, že to bude opět víc o bojovnosti. „Možná to bude zase jen o jednom gólu a půjde o důležité tři body,“ dodal obránce Blanska, které padlo potřetí v řadě a na jaře je tak nejspíš čeká lítý boj o záchranu v druhé lize.