Pozornost bude věnována zejména problematice úrazů v dopravě, při sportu, ale i stále více aktuálnímu tématu – rizicích kyberprostoru.

Jedná se součást projektu Brno – Zdravé město. V sobotu 9. června se například na dopravním hřišti na Riviéře uskuteční pod vedením strážníků Městské policie Brno akce Autotrenažéry nejen pro ženy za volantem. Je součástí nového projektu pro všechny zájemce, jež si na auto- a mototrenažérech chtějí otestovat své řidičské schopnosti, reakce a znalosti pravidel silničního provozu, zvláště pokud již dlouho neseděli za volantem.

Účastníci si rovněž vyzkoušejí poskytování první pomoci s využitím AED defibrilátoru a dozvědí se, na co se zaměřit při výběru dětské autosedačky. „Jsem rád, že dojde k představení první pomoci s využitím AED defibrilátoru, které už dokázaly zachránit nejeden lidský život. Počet těchto defibrilátoru ve městě postupně stále zvyšujeme. V letošním roce jsme pořídili 26 nových defibrilátorů,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Jedním z aktuálních témat je nadužívání internetu a sociálních sítí dětmi, a s tím spojená rizika.  Na semináři Krajského ředitelství Policie ČR JMK se rodiče ve čtvrtek 31. května v Knihovně

J. Mahena seznámí s tím, jak mít snadno přehled o tom, jaké sítě a webové stránky jejich děti nejčastěji navštěvují a co lze udělat pro to, aby se nestaly obětí kybernetické trestné činnosti.

Součástí letošního ročníku kampaně je nově i speciální oční vyšetření určené zejména řidičům v rámci akce Bezpečně za volantem – testování zraku. Akce, kterou organizuje Mezinárodní sdružení optiků a optometristů pod záštitou BESIPU, se bude konat v úterý 12. června v Knihovně J. Mahena na Kobližné ulici. Oční vyšetření odhalí nejen to, jak je na tom náš zrak s viděním do dálky, na blízko a periferně, ale vyhodnotí i reakce při jízdě za šera, mlhy, deště a oslnění protijedoucím vozidlem.

Důraz bude kladen i na praktický nácvik poskytování první pomoci, sebeobranu, děti si budou moci v neděli 10. června na Černovickém dětském dni s Modrým hrochem na maskovaných figurantech vyzkoušet, jak se ošetřují reálně vypadající zranění. Ve stejný den se uskuteční rovněž akce na Brněnské přehradě, která bude zaměřena na prevenci tonutí a ukázky práce vodních záchranářů.