Podle mluvčí záchranářů Michaely Bothové záchranáři převezli do nemocnic desítky zraněných a další desítky ponechali na místě po ošetření.

Šváb blíže nesdělil, jak nebo kde lidé zemřeli. "Máme ale potvrzeno pět obětí," řekl. Bothová uvedla, že záchranáři měli přes 80 zraněných, stále ale zasahují. "Máme převážně pohmožděniny, oděrky. Lidé jsou ale také ve špatném psychickém stavu," řekla Bothová.

Jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) řekl po jednání krajského krizového štábu, že hasiči už prošli bouřemi nejvíc postižené obce a nečeká, že by záchranáři našli další zraněné či mrtvé. "Lidé by už měli být zachráněni," řekl. Nyní je podle něj třeba odklidit věci naváté bouří na střechy nebo do korun stromů, které by mohly na někoho spadnout. Znovu apeloval, aby do postižených obcí zatím nejezdili dobrovolníci. Místa nyní procházejí statici.

Bouřky zasáhly jižní Moravu ve čtvrtek večer, objevilo se i tornádo. Nejvíce zasažené jsou obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Lužice a Mikulčice. V místě zasahují stovky policistů, záchranářů i hasičů. Bouřky zasáhly stovky domů a škody půjdou podle policie odhadem do desítek až stovek milionů. Český premiér Andrej Babiš požádal v Bruselu o pomoc pro zasažené oblasti z unijního fondu solidarity,