Domácí začali zhurta – už po 19 vteřinách zakončil přesně po přihrávce Holíka. Za další čtyři  inuty už svítila na ukazateli skóre v kolonce domácích dvojka. Karel Plášek tečoval Hollandovu střelu a Brno vedlo o dva góly. I v dalším průběhu třetiny si Kometa dokázala vypracovat dost příležitostí, skóre už však neposunula a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhém dějství držela Kometa i nadále soupeře pod tlakem, místy až drtivým. Donutili tak Berany k faulům a trestali. Nejprve zblízka prostřelil Hufa Zaťovič, po té pak v další přesilovce střelou od modré propálil zlínského gólmana Zámorský. Brno mohlo přidat další góly, ale byl to naopak Zlín, který skóroval. V závěru druhé třetiny také v přesilovce snížil na 1:4 Vopelka.

Ve třetí části se spustila hotová střelnice. Tu otevřel po Pláškově parádním pasu ukázkovým blafákem Jakub Klepiš – 5:1. Za tři minuty napřáhl Holland a Vojtěch Němec sám před bránou zakončil přesně – 6:1. Neuběhla ani minuta a dělovku do víka předvedl po jízdě po pravé straně Tomáš Vincour – 7:1. Za minutu se dočkal také Zlín, Řezníčkovo nahození dorazil důrazný Pavel Kubiš – 7:2. Diváci se u obrazovek museli bavit ofenzivním hokejem, protože to nebylo zdaleka vše.

Běžela 50. minuta a stahovačku před bránou předvedl Martin Zaťovič, kterého zadovkou našel Mueller – 8:2. V 53. minutě Ševci kosmeticky upravovali výsledek, Tomáš Fořt překvapil Vejmelku střelou nad levé rameno – 8:3. Poslední trefa zápasu přišla pět minut před koncem z přesilovky. Na svém tradičním místě stál Peter Mueller a jeho druhá branková radost v zápase uzavřela parádní gólové představení Komety – 9:3.