Přehlídka nazvaná Ženy ženám a odvážným mužům nabídne divadelní představení, projekce filmů se silnými ženskými hrdinkami a sérii debat u kulatého stolu věnovaných zajímavým ženám, podnikavosti, ambicím a životnímu stylu, oznámil Michal Adamík z Polívkova divadla.

Jevištní linka festivalu bude po dnešních Scénách z manželského života pokračovat například komedií Můj báječný rozvod s Eliškou Balzerovou a tragikomickým příběhem Madame Rubinstein s Danou Syslovou a Milenou Steinmasslovou.

Pořadatelé připravili také kulatý stůl Popelka, nebo podnikatelka?, kde budou úspěšné ženy vyprávět o příležitostech, ztrátách i vítězstvích v tvůrčích a řídicích pozicích. Účast přislíbila například herečka a diplomatka Magda Vášáryová. Další debata přivede k jednomu stolu návrhářky a stylistky.

Kromě divadelní budovy na Jakubském náměstí se letos festival koná také v Univerzitním kině Scala. Organizátoři vybrali například film Favoritka z prostředí anglického královského dvora, českou komedii Ženy v běhu a uhrančivý thriller Thelma.

Přesný program měsíčního festivalu Ženy ženám a odvážným mužům najdou zájemci na webových stránkách Polívkova divadla.