fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brňané, chcete ve městě cirkus? Můžete hlasovat, zda má město pronajímat pozemky cirkusům

circus-231549-1920

Foto:

redakce (MOŠ) ilustrační

Brňané mohou v anketě hlasovat do konce června, a to na webu či na pobočkách knihovny a informačního centra. V tiskové zprávě to dnes uvedla Kateřina Gardoňová z tiskového střediska radnice.

"Před několika měsíci proběhla médii informace o tom, že město Znojmo nadále nebude pronajímat pozemky cirkusům, které provádějí drezuru zvířat. Jelikož téma drezury divokých zvířat je tématem, které pravidelně rezonuje i v Brně, rozhodlo se vedení města uspořádat anketu a zjistit, zda Brňáci chtějí, aby se v Brně městské pozemky za účelem drezury divokých druhů zvířat pronajímaly," uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Znojmo cirkusům se zvířaty nepronajímá pozemek u ZŠ JUDr. Mareše v dolní části města, o který cirkusy žádají. Vedení města tak reagovalo na případy podezření z týrání zvířat v cirkusech z loňského roku. V anketě, kterou předtím Znojmo pořádalo, se 70 procent hlasujících vyslovilo pro zákaz pronajímání.

Brňané mohou hlasovat online na www.brnoid.cz nebo osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a Turistického informačního centra města Brna. Hlasovat mohou pouze obyvatelé města Brna ve věku od 15 let.

 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT