Budoucí brněnská primátorka Markéta Vaňková dnes na setkání s novináři oznámila, že chce mít do středy hotovou koaliční smlouvu. Následně obsah projednají všechny strany samostatně, tedy  ODS, KDU-ČSL, Piráti  a ČSSD. Po víkendu by ji zástupci mohli podepsat. „ U nás je pro tento proces schvalování určeno pět dnů,“ dodal lídr Pirátů Tomáš Koláčný. Ten dále řekl, že vznikající koalice bude pokračovat v projektu ukončování bezdomovectví rodin, vzniká k tomu ekonomická analýza.

Zástupci budoucí koalice dále sdělili, že lidovci a Piráti předloží radě Brna návrh, aby v listopadu začínající druhá vlna rezidentního parkování byla pro všechny zdarma. „Zhruba 1500 lidem, kteří už si zaplatili, by neměl být problém peníze vrátit,“ uvedla Vaňková. Pro historické jádro by se poplatky nezměnily, rezidenti za auto platí 600 korun ročně a abonenti 6000 korun. Osvobození od poplatků by se týkalo pouze druhé vlny, která má začít v listopadu v nových lokalitách.

Podle vyjádření jednotlivých lídrů to vypadá, že vzniku budoucí koalice v tomto složení nic nebrání. Na nové nabídky od hnutí ANO již nikdo z nich neslyší. „Sociální demokraté dostali nabídku od hnutí ANO, aby jednali o koalici. Nabízeli nám tři místa v radě,“ dodal Oliver Pospíšil, lídr ČSSD. Jednání s ANO okomentoval i Tomáš Koláčný, stále podle něj platí, že pro Piráty je nabídka Petra Vokřála bezpředmětná.